АВТОКРАТІЯ PF.eSports: Чекаємо Барсу

АВТОКРАТІЯ PF.eSports: Чекаємо Барсу

За підсумками кваліфікації другого етапу KMAMK WTCR Championship Season 5/2022, що відбувся 3 лютого на трасі Silverstone GP, Віктор Кальмус показав 5-й час. Переможцю сесії та лідеру першості Домініку Хорошавіну пілот команди АВТОКРАТІЯ ProFormula.UA eSports програв лише секунду і три десяті. І це була досить серйозна заявка на високі позиції в гонках.

Нажаль, усе, що вдалося Віктору, це недовгий час утримуватись у районі першої п’ятірки під час першого заїзду та в підсумку фінішувати лише восьмим. Що правда, правило реверсу для топ-10 та, відповідно, старт із другого ряду надавали шанс відігратись у другій гонці. Але другий заїзд пройшов ще складніше й гірше — дуже багато щільної та місцями контактної боротьби, декілька помилок і, у результаті, фініш на 15-му місці.

Ще менше можна відзначити про гонку партнера Кальмуса — Сергія Якімчука. На фініші першого заїзду він був 17-м, у другій гонці фінішував 18-м. От власне і весь підсумок.

Усього 32 очки командного здобутку та втрачена четверта позиція в командному заліку — це не той підсумок, на який розраховувала команда з урахуванням виступу на першому етапі та темпу під час кваліфікації на Сільверстоуні. Але попереду ще декілька івентів, тож нагода показати свою силу ще буде. Головне — у цьому переконані пілоти стайні.

Віктор Кальмус: «Попередні етапи виявились важкими. І чим далі — тим усе стає складнішим. На автомобілях, які використовує наша команда — Hyundai Elantra N TCR — важливо їхати по самій грані зчеплення передніх коліс із дорогою, і будь-яка помилка або контакт відразу призводять до втрати 0.3–0.5 секунди. І це тільки в одному повороті. Тому дуже важливо їхати без помилок і без контактів. І якщо перше на 100 % залежить від пілота, то от друге може залежати від інших, тому іноді… Це як лотерея.

Барселона ще більш вибаглива до якості керування, мені довелося доволі довго налаштовувати кермо, щоби почати відчувати ту грань, на якій є щеплення. І тільки після цього я почав трохи підбиратись до хлопців із топ часом.

Барселонську гонку буду намагатись їхати якомога надійніше і спробувати привезти якомога більше очок у залік. Випереджати тут можна, головне — дуже чітко гальмувати та не наробити помилок при атаках та захисті».

Сергій Якімчук: «Барселону знаю досить добре. На цій трасі є дійсно багато підступних поворотів, які можуть суттєво вплинути на результат. Тому найбільший для мене акцент буде зроблено на стабільний темп, що на мою думку має спрацювати. Так, я впевнений, що буду програвати по темпу лідерам, які мають більше досвіду, але видати результат не гірший, ніж на першому етапі, я думаю, що це завдання мені по силам виконати.

Щодо командних балів, то як і раніше, Віктор буде йти вперед, чинитиме гідну конкуренцію топовим пілотам, і це він може зробити без проблем. Я відчуваю себе „під номером два», де треба зробити все можливе, щоби прикривати та відбирати пункти в суперників.

А також вкрай важливо, як поведуть себе решта пілотів. Адже в нашому чемпіонаті трапляються прояви бажанням «перемогти в першому ж повороті», який на цьому треку буде багатий на події, особливо на старті другої гонки…»

Пряму трансляцію з третього етапу KMAMK WTCR Championship Season 5/2022 можна дивитись на офіційному Youtube-каналі КМАМК. Змагання пройде 17 лютого. Початок о 21:00