Другий етап Ліги. Родзинка та висновки

Другий етап Ліги. Родзинка та висновки
Категорія: WarmUp League
Tags: Assetto Corse SimRacingUA WULeague AC AutumnSeries
Переглядів: 1234

Певною родзинкою другого етапу осінньої серії WarmUp League стала участь у ньому одного з найдосвідченіших сімрейсерів країни — Жирайра Гюруняна. Враховуючи статус Ліги, Жирайр виступав на Autodromo Enzo e Dino Ferrari поза заліком, тобто очок у пілотів не відбирав. Але, як виявилося, на перебіг подій його присутність вплинула достатньо серйозно. Особливо в першій гонці.

На жаль для володаря поулу, конвертувати перемогу у кваліфікації в успіх у гонці йому не вдалося. Євген Артеменко пропустив на старті й Кирила Кузіна, й Артема Макарова, опинившись під атаками гостя етапу. Протистояння Артеменко та Гюруняна було красивим і видовищним, але, схоже, занадто виснажливим для Євгена.

Склалося враження, що він витратив чи не всі свої сили в спробах протистояти більш досвідченому супернику. Адже спочатку Артеменко все ж таки програв позицію Гюруняну, після чого дуже швидко пропустив уперед і Олександра Василюка, й Олександра Якуніна, а на довершення ще й побував на узбіччі, програвши ще декілька місць. І хоча часу до фінішу ще було немало, занадто виправитись Артеменко не встиг, перетнувши фінішну смугу п’ятим. Щоправда, враховуючи, що Гюрунян виступав поза заліком, фактично це був фініш на четвертій позиції, за крок до подіуму, місця на якому розподілили між собою Кузін, Макаров та Якунін.

Серед основних факторів впливу на перебіг подій другої гонки був, безперечно, реверсивний старт. Дякуючи йому, декілька сотень метрів пелетон очолював Володимир Клапан, а Михайло Сорокін — майже ціле коло, допоки не помилився й не передав естафету Анатолію Летучому та Олександру Василюку. Щоправда, лідери першого заїзду пробились нагору досить швидко. Ще до завершення першого кола на третю позицію вирвався Артеменко та потім припустився помилки і знову відкотився майже за межі першої десятки. На друге коло третім пішов Макаров, Гюрунян — четвертим, а Кузін був п’ятим уже на четвертому колі. Та все одно їм так і не вистачило часу та темпу, щоби втрутитись у суперечку Летучого та Василюка.

На відміну від її величності Фортуни, яка, схоже, вирішила зіграти на боці Василюка та дещо відновити справедливість за неприємний епізод під час першого заїзду.

Початок першої гонки складався для Олександра досить непогано. Враховуючи його темп, шанси фінішувати на подіумі були дуже високими. Та все було зруйновано на четвертому колі, коли запекла боротьба з Якуніним закінчилася вильотом за межі траси та тараном відбійника. Зате у вирішальний момент другого заїзду — фактично, на останньому його колі — у Василюка не було підстав дорікати долі. Він опинився в потрібний час та на потрібній відстані від лідера, щоби скористатись моментом, коли Летучий припустився порушення меж траси та був змушений трохи уповільнитись на виконання штрафу.

І все ж таки, крім реверсивно старту та пані долі, свій внесок у кінцевий результат знову вніс і Жирайр Гюрунян. Можна легко припустити, що якби не він, то в суперечку Василюка та Летучого за перемогу цілком реально міг втрутитись і Артем Макаров. В усякому разі, як Артем сам зізнався після фінішу, у певний момент заїзду він вирішив максимально зосередитись саме на дуелі з Гюруняном. Мовляв, така боротьба була і цікавою, і корисною. У результаті, на цю боротьбу були витрачені і всі сили, і весь час. Так Макаров у підсумковому протоколі посів третє місце, а за підсумками всього етапу здобув таку ж кількість очок, як і Кузін, який другу гонку закінчив четвертим.

Отже, підбиваючи підсумки другого етапу Ліги можна зробити декілька висновків. Кирило Кузін — головний фаворит на перемогу в осінній серії. Перемога ця не буде легкою, адже суперники у фаворита дуже серйозні. Жирайра Гюруняна та інших пілотів його рівня більше не варто допускати на старт етапів Ліги))))

Запис другого етапу можна переглянути на Youtube-каналі Домініка Хорошавіна.