Кузін очолив залік WarmUp League

Кузін очолив залік WarmUp League
Категорія: WarmUp League
Tags: Assetto Corse SimRacingUA WULeague AC AutumnSeries
Переглядів: 1344

Після фінішу першого етапу осінньої серії WarmUp League Домінік Хорошавін, Чемпіон України із сімрейсингу, відзначив, що, спостерігаючи за перебігом подій на трасі, він був приємно вражений тим, як виступили учасники змагання, який темп та градус боротьби вони продемонстрували, та наскільки мало помилок припустились. І це при тому, нагадаємо, що «розігріваюча» Ліга — це Чемпіонат для пілотів, які тільки доторкнулись до сімрейсингу, які роблять свої перші кроки в цій дисципліні віртуального спорту.

Те, що етап, який цього разу проходив на трасі Circuit de Barcelona-Catalunya, буде напруженим та цікавим, стало зрозуміло вже після тренування. Щільність результатів була дуже пристойна — майже всі учасники зуміли «втиснутись» у інтервал у півтори секунди. Настільки ж щільною була і кваліфікація, у якій право стартувати з поулу виборов один з учнів Школи сімрейсингу КМАМК Кирило Кузін. Ну, а далі були дві захоплюючі 20-хвилинні гонки, де поулмен був однією з головних діючих осіб.

Нажаль, старт та перші декілька поворотів Кузін провів не найкращим чином. Спочатку Кирило пропустив уперед Євгена Артеменко, а потім ще й Анатолія Летучого. Більше того, намагаючись повернутись у лідери Кузін мав невеличкий контакт із Летучим, який на якусь мить навіть вийшов у лідери. Після контакту обидва втрималися на трасі, хоча Анатолій першу позицію втратив, а Кирило програв ще дві, опинившись за спинами Артема Макарова та Олександра Якуніна. А ще через трохи Кузіна пройшов ще й Олександр Авдєєв.

Друге коло, попри сподівання, не стало менш напруженим. З проблемами зіткнувся Артем Макаров і відкотився на останнє місце. Потім мав місце невеличкий контакт між Авдєєвим та Кузіним, унаслідок чого Авдєєв втратив декілька позицій. Потім за межами траси побував Дмитро Воронко. Ну, і найголовніше — з боротьби вибув Летучий, який був дискваліфікований за те, що, отримавши штраф за зрізку, не встиг його вчасно відбути.

Ну, а далі. Далі почалося повернення Кузіна в групу лідерів. На третьому колі він уже був третім та розпочав пресингувати Якуніна. Напруга зростала з кожним колом. У передостанньому повороті 6-го кола автомобіль Олександра підстрибнув на поребрику, чим миттєво скористався Кирило, опинившись на 2-й позиції. Але на стартовій прямій у Якуніна вистачило швидкості, щоби повернути втрачене. Та не надовго. Чергова спроба атаки з боку Кузіна була вдалою, і цього разу він не надав шансів на контрдії. Щоправда, на той момент до лідера вже було 10 секунд, а до фініша — менше 5 хвилин.

Олександр Якунін: «Мені не вистачило психологічної стабільності. Саме тому я припустився низки помилок. Якими вдало скористався Кирило. Отже, я чітко розумію, над чим слід працювати…»

Кирило Кузін: «На старті мені просто не вистачило досвіду, тому я сам собі ускладнив життя. Але повернути втрачене майже вдалося, за що особлива подяка Хорошавіну, поради якого відіграли важливу роль…»

Євген Артеменко: «Єдиний варіант, який я мав — бути обережним на старті та спробувати чисто відірватись від суперників. Бо в разі, коли б довелося вести більш щільну боротьбу, впевнений, що досвіду б не вистачило…»

На старті другої гонки відмінно проявив себе Олександр Авдєєв. За декілька перших віражів він вийшов на 2-гу позицію, націлився на лідера й навіть на якусь мить зміг вийти вперед. Але зовсім на мить. Наприкінці кола напруження досягло найвищої точки й Авдєєв помилився, пропустивши вперед Якуніна та Макарова. Потім була ще одна помилка — зрізка, і неминучий штраф. Олександр був змушений скинути швидкість і в результаті став останнім.

Майже в той самий момент не поділили між собою траєкторію Микола Білоконенко та Анатолій Летучий, у результаті приєднавшись до Авдєєва вже за спиною Володимира Клапана, який, як і в першій гонці, демонстрував дуже повільний темп і традиційно перебував замикаючим. Помилки суперників дозволили Клапану стати 8-м, та зовсім не надовго. Першим відігрався Летучий — без особливих зусиль та чисто. А от Авдєєнко припустився контакту з Клапаном. Епізод цілком виглядав, як гоночний інцидент, але він виявився дуже коштовним для Клапана, який надовго загруз на узбіччі. Сам же Авдєєв згодом зміг відіграти ще декілька позицій та фінішувати врешті пятим.

А тим часом нагадав про себе Кузін. Кирило знову ускладнив собі життя на початку заїзду, скотившись аж на 6-ту позицію. Та на момент, коли Авдєєв розпочав своє повернення в топ-5, Кузін уже був четвертим, впритул наблизившись до Якунін та Макарова, які боролися між собою за 2-гу позицію. Кузін був наполегливим і дуже швидко приєднався до цієї боротьби й зумів відбити одну позицію у Якуніна. Олександр заходився готувати контратаку, та на початку четвертого кола так цим захопився, що мало не вилетів сам і не виніс Кирила.

У той момент усе обійшлося. Але боротьба за подіум для Якуніна фактично на цьому скінчилась. Більше того, поки Кузін пішов у погоню за Макаровим, на долю Олександра припала інша неприємність. Після зрізки він отримав штраф, на який відреагував невдало, після чого опинився поза гонкою з формулюванням «дискваліфікація». Схожої участі мало не зазнав лідируючий на той момент Артеменко. Евгену вдалося відбути покарання візитом у бокси, та після повернення все, чим прийшлося задовольнитись — це фінішем на 9-му місці.

Так погоня Кузіна за Макаровим стала боротьбою за перемогу. І переможцем із цієї боротьби вийшов саме Артем Макаров

Артем Макаров: «Я трохи здивований перемогою. Адже я бачив час, який демонстрували суперники. Тим приємніше опинитись попереду них. Гонка була щільна, не обійшлося без контактної боротьби. Я задоволений і боротьбою, і результатом…»

Кирило Кузін: «У захваті від боротьби з Якуніним. У порівнянні з першим заїздом, цього разу було ще запекліше! А потім був приємно вражений стабільністю та темпом Макарова. Було цікаво! І найприємніше — закінчити етап лідером та з піднятим настроєм розпочати підготовку до другого етапу.»

Євген Щербина: «Відверто кажучи, для мене самого це несподіванка, що я на подіумі. Насправді, я просто їхав свою гонку, а попереду суперники припускались помилок і відкривали мені шлях до п’єдесталу. Тож не все визначає темп, стабільність теж має значення…»

А другий етап осінньої серії WarmUp League пройде через два тижні, 11 листопада. Учасники Ліги будуть боротися на трасі Autodromo Enzo e Dino Ferrari.

Запис першого етапу можна переглянути на Youtube-каналі Домініка Хорошавіна