Формула-1 стартувала. Віртуальна

Формула-1 стартувала. Віртуальна
Категорія: eChamps
Tags: F1Esports
Переглядів: 273

Минулого року внаслідок світового карантину старт Чемпіонату Ф1 було відкладено аж до літа, а фанати та пілоти були змушені заповнювати порожнечу віртуальними змаганнями. Дійство припало до душі всім, в тому числі організаторам світової першості Ф1, тому цього року, навіть попри те, що старту реального чемпіонату нічого не загрожує, віртуальна практика продовжилась.

Правда, якщо торічні віртуальні змагання мали переважно розважальне навантаження, цього разу організатори вирішили додати заходу більш серйозного відтінка. Протягом першості F1 Esports Virtual Grand Prix 2021, яка складатиметься з трьох етапів, команди змагаються за призовий фонд в розмірі 100 000 доларів, який буде розподілено між благодійними організаціями, обраними для себе командами, у відповідності до здобутих турнірних позицій.

Кожний етап — 31 січня на Red Bull Ring, 7 лютого на кільці Silverstone та 14 лютого на трасі Interlagos — складається з двох гонок. Перша, спринтерська, в якій змагаються зірки сімрейсингу, фактично виконує функцію кваліфікації Адже за підсумками спринту формується стартове поле основної гонки. Та є одна особливість - місця у болідах на основну гонку займають партнери сімрейсерів по відповідним командам з числа реальних пілотів або запрошених зірок.

Отже, минулої неділі серія 1 Esports Virtual Grand Prix 2021 стартувала етапом в Австрії. Дякуючи перемозі в спринті Девіда Тонізза (David Tonizza), з поулу стартував Маркус Армстронг (Marcus Armstrong), команда Ferrari Driver Academy, за спиною якого на третій стартовій позиції розмістився ще один пілот “червоної академії” Артур Леклер (Arthur Leclerc). І саме між цією парою точилась гостра боротьба за лідерство на перших колах дистанції. Але ближче до фінішу дійові особи дещо змінились.

За дев'ять кіл до фінішу (з 36) за спиною у Леклера вже був Енцо Фітіпальді (Enzo Fittipaldi) з команди Haas F1 Team, який зумів пробитись крізь опір суперників з, стартуючи з дев'ятої позиції. Тож фінал заїзду пройшов у запеклих дуелях Артура та Енцо, змінюючих один одного на позиції лідера. І перемогу в цій дуелі здобув саме Фітіпальді. А Леклер, хоча й фінішував другим, після врахування всіх здобутих за гонку штрафів, опинився в протоколі лише на третьому місці, пропустивши вперед пілота Mercedes AMG Petronas Formula One Team Стофеля Вандорна (Stoffel Vandoorne). Ну, а кращим з інших, за крок до подіуму, фінішував гонщик Red Bull Racing Алекс Албон (Alexander Albon).